5 דרכים מעולות לניהול זמן נכון – מתוך קורס ניהול זמן NLP

אם נצטרך לשים את האצבע על המצרך הכי מבוקש היום זה יהיה ללא ספק 'זמן'. ככל שאנחנו מתקדמים לתוך החיים, המשימות רק גדלות והמטלות נערמות זו על גבי זו. מצוקת הזמן מלווה אותנו תמיד, והתחושה היא ש 24 שעות ביממה פשוט לא מספיקות לנו.
האמנם? האמת היא שניתן להשיג ולממש את כל הרצונות והתוכניות שלנו במסגרת הזמן העומדת לרשותנו, לו רק ננהל את הזמן כנדרש. זה אמנם לא תמיד קל בהתחלה, אבל אם נסגל את עצמנו ונלמד את מוחנו לחשוב ולהתנהל לפי כללים מסוימים, לא רק שנספיק הכול, אלא נגלה שאולי אפילו יש לנו זמן מיותר ולא מנוצל בסדר יומנו.
במאמר הזה אנו מביאים לכם 5 דרכים לניהול זמן נכון מתוך הקורס של NLP

קורס ניהול זמן נכון nlp

תוכן עניינים

ניהול זמן נכון – הקדמה קצרה:

יישום הטיפים לניהול זמן נכון  של שיטת NLP עשויים להישמע לנו כבדים ומסורבלים מידי בהתחלה, מהסיבה הפשוטה, אנחנו פשוט לא אוהבים לחשוב.

אבל חשוב לדעת שאם נתמיד בטיפים האלה ונתרגל להפעיל את המוח שלנו לפיהם. אלו יהפכו לחלק בלתי נפרד מאיך שאנחנו חושבים ופועלים, וזה לא ידרוש מאיתנו כל מאמץ. רק בהתמדה וברצון אמיתי נצליח להוציא את המקסימום מהזמן העומד לרשותנו.

 

ועכשיו לטיפים:

  1. הגדר יעדים ליום שלך – יומן ניהול זמן

כל יום כאשר אתה קם בבוקר יחד עם שתיית הקפה או מיד אחר כך, אתה צריך לקבוע לעצמך סדר יום הכולל יעדים ברורים אותם תרצה להשיג ביום הזה. מומלץ לך לרשום את היעדים פיזית ביומן, בפירוט ובירידה לפרטים הקטנים ככל האפשר. הגדרת יעדים יומיומיים משפרת את התפוקה, ומעלה מאוד את הפרודוקטיביות והיעילות שלך.

הגדרת יעדים יומיומיים תשאיר אותך ממוקד מטרה, ותשים סוף לדחיינות.

 

  1. בחר יעד שבועי, חודשי, שנתי

כדאי מאוד לדייק את המטרות שלך מראש, ולהציב אותן כיעדים להשגה לטווח הקצר והארוך.

כיצד עושים זאת? אתה צריך לקחת לעצמך את הזמן, להעמיק, לחשוב ולהבין מה הן המטרות אותן תרצה להשיג בחיים. לאחר שאתה יודע פחות או יותר את הכיוון שלך, עליך לשאול את עצמך את השאלות הבאות.

היכן אני רוצה להיות בעוד שבוע מהיום?

היכן אני רוצה להיות בעוד חודש מהיום?

היכן אני רוצה להיות בעוד שנה מהיום?

היכן אני רוצה להיות בעוד 5 שנים מהיום?

לאחר ששאלת את עצמך את השאלות, עליך לפרוט את המטרות שלך לפרוטות ולהגדיר בצורה ברורה ומפורטת בכתב, איזה מהיעדים תרצה להשיג תוך שבוע. איזה מהם תוך חודש, ואיזה מהם תוך שנה, וכן הלאה.

כיצד זה יעזור לך בניהול זמן?

הגדרת יעדים לטווח הקצר והארוך מאפשרת דיוק של הכוונות והתוכניות. כך שלא תמצא את עצמך מבזבז זמן יקר על כל מיני תוכניות זמניות ולא מתוכננות מראש, שרק גוזלות ממך את הזמן, מנטרלות אותך מהמיקוד ולא מביאות לך כל תועלת.

 

  1. לניהול זמן נכון, הסר הסחות דעת

הסחות הדעת גורמות לך לאבד את השליטה על סדר יומך. הסחות דעת זה אינדיבידואלי, כל אחד והדברים המסיחים את דעתו מהמטרה העיקרית.

כדי לגבור על הסחות הדעת מומלץ לך לנהל 'יומן הסחות דעת' במסגרת ניהול היומן תצטרך לעקוב אחר עצמך ולגלות מה הם הדברים שגוזלים ממך את המיקוד ואת הזמן במהלך היום ( לדוגמא קריאת ספרים, שיחות סרק עם חברים, שיטוט מוגזם ברשתות החברתיות, ועוד).

כל הסחת דעת שאתה נתקל בה אתה מעלה על הכתב ומציין אותה בפירוט ביומן.

ניהול יומן שכזה יקנה לך מודעות למסיחי הדעת איתן אתה מתמודד, ומתוך המודעות הזאת תוכל להיפטר מהן מהר יחסית. {כמובן שזה תלוי במידת המוטיבציה והרצינות שלך}

 

  1. קח לעצמך הפסקה בין משימה למשימה

לעיתים אנחנו להוטים לבצע את המשימות כמה שיותר מהר, וכך אנחנו מדלגים ממשימה למשימה במהירות מסחררת.

וזה ממש לא מומלץ לך. למה?

בשעת מעשה כאשר אתה מרגיש במומנטום לא תחוש בשחיקה. אבל בסוף היום, השבוע או החודש. אתה עשוי להגיע למצב של שחיקה, שיוציא לך את האויר מהגלגלים ויפגע במוטיבציה שלך.

לאור זאת חשוב שתפרגן לעצמך מרווחי נשימה בין משימה למשימה. צלחת משימה כמו שצריך? יופי! מגיע לך לנוח לפרק זמן קצוב. תכין קפה טוב, תשתעשע בתחביב האהוב עליך. ותחזור למשימה הבאה בכוחות מחודשים.

אם תשכיל להשתמש בטכניקה זו, גם לא תגיע לשחיקה, וגם תרגיש מתוגמל אחרי כל הצלחה, מה שיכפיל את המוטיבציה להצליח בהמשך.

 

  1. לניהול זמן נכון, אל תעמיס את עצמך במטלות

הרצון שלך להצליח ולהספיק כמה שיותר גורם לך להעמיס ולדחוס כמה שיותר משימות בכל יום. אז נכון, אתה עושה את זה מתוך כוונה טובה מאוד. אבל במידה ותגזים בזה אתה עשוי להשיג  בדיוק את ההפך. עומס יתר עליך יכניס אותך ללחץ, יגרור אחריו תסכולים, שעלולים להוביל אותך למצב של ירידה בעשיה.

זה פשוט מאוד.

תסכול שווה – ירידה בביצועים גם בכמות וגם באיכות.

סיפוק שווה – מוטיבציה וחדוות עשיה.

אז רגע לפני שאתה שוקע בים של מטלות. תסנן אותן בתבונה, תבחר את החשובות מתוכן, ובהן תתמקד היום. השאר ימתינו בסבלנות ליום המחר.

בקורס של NLP תשיגו את כל המיומנויות והטכניקות הטובות ביותר לניהול זמן נכון ויעיל. בוגרי הקורס של NLP מחכימים ומתקדמים מאוד בכל תחומי החיים, אבל בתחום ניהול הזמן הן יוצאים עם תובנה חשובה במיוחד , ביממה יש הרבה יותר מ 24 שעות, זה תלוי רק בנו.

 

לסיכום:

בניהול נכון של הזמן שלך תוכל להשיג הרבה יותר, בזמן קצר יותר. כדי לשפר את הפרודוקטיביות שלך וליעל את הזמן שלך מומלץ לך להשתמש בטיפים הבאים: תגדיר יעד יומי, תציב יעדים לטווח הקצר והארוך, תפטר מהסחות דעת, תתגמל את עצמך בהפסקות בין מטלה למטלה ותקפיד לא להעמיס על עצמך יותר מידי משימות.

את אומנות ניהול הזמן נכון תוכלו לרכוש באופן מלא בקורס לניהול זמן של NLP

שאלות נוספות

אלעד גבריאלוב
אלעד גבריאלוב

לאחר מבצע צבאי אכזרי בו לקחתי חלק, חוויתי קשיים גדולים עם עצמי. בהמלצת חבר פניתי לטיפול בשיטת NLP ומאז חיי השתנו מקצה לקצה. בהמשך לקחתי קורס מקיף ב NLP וזה שדרג מאוד את חיי, ומאז לקחתי על עצמי את השליחות לעזור לכמה שיותר אנשים ללמוד את השיטה ולהסתייע בה.

מורה ל n.l.p.
לחזור אליך עם יותר פרטים לגבי הקורסים?
פוסטים אחרונים
לחזור אליך עם יותר פרטים לגבי הקורסים?